See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Senior EA, utformning och leverans av "Arkitekturkompassen"
Beskrivning: Regionledningskontoret upphandlar tillfällig förstärkning och kompetens till Koncernarkitektur för att utforma och leverera den första versionen av Arkitekturkompassen - en gemensam arena för sammanhållet it-arkitekturarbete i Region Stockholm.
Intern identifierare: RS 2026-0504
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000