See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts för anpassad gymnasieskola. Filipstad.
Beskrivning: Resor, tur och retur mellan Filipstad och Möckelngymnasiet i Karlskoga, för 5-6 elever, inskrivna i anpassad grundskola. 1 fordon. Minibuss (taxi).
Intern identifierare: 24-1010-1313-1040-170
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa krav
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på tjänsten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ramavtalsvillkor
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsprövning