470043-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad område 4
Referensnummer: KK21/456
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar städning med tillhörande service av lokaler för Städområde 4, med en total städyta om ca 48 000 m2. Lokalspecifikationer och planritningar bifogas i upphandlingsdokumenten.
Entreprenören ansvarar för tillhandahållandet av samtliga redskap, maskiner, kemikalier mm för utförandet av städningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen