Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: RS/211072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland har för avsikt att upphandla flyttjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte uppfyller samtliga krav kommer inte att prövas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63110000 Godshantering, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknat värde totalt inklusive optionsår är cirka 2 400 000 SEK.