Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster gällande projektledning av projekteringsuppdrag och byggplatsuppföljning gällande VA-entreprenader för ny- och ombyggnad av vattenverk, reningsverk, pumpstationer och motsvarande som genomförs av kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen