Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal avseende två elektriska isbanemaskiner
Referensnummer: Dnr 02.04.02/2020/842
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37481000 Isbanemaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad genom idrottsförvaltningen inbjuder er att lämna anbud på två nya elektriska isbanemaskiner för skridsko och bandy till en ny skridsko- och bandyhall i Gubbängen. Staden avser att träffa avtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen