2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstruktionstjänster
Beskrivning: Vill du bli ramavtalsleverantör till Lunds kommun inom byggnadskonstruktion? Lunds kommun inbjuder intresserade konsulter att lämna anbud avseende konsulttjänster inom byggnadskonstruktion. Uppdrag omfattar sådana arbeten som kommunen inte har möjlighet att utföra i egen regi.
Intern identifierare: KS 2025/1014
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000