Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ och kemprodukter
Referensnummer: UH-2018-331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling utav Städ och kemprodukter till Sundsvalls kommun, Härnösands kommun och Timrå kommun, samt bolag specificerade i bilaga 2 deltagande parter.
Upphandlingen kommer att avslutas med elektronisk auktion. Auktionen påbörjas tidigast på tredje dagen efter sista anbudsdag. Kvalificerade leverantörer kommer att bjudas in per e-post till den avslutande auktionen.
Vid budgivning måste samma konto användas som när anbudet lämnades in.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter, 33770000 Sanitetspapper, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39830000 Rengöringsmedel, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen