470282-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biljetter till parkeringsautomater.
Referensnummer: 339-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattning:
Göteborgs Stads Parkeringsaktiebolag genomför upphandling avseende Biljetter till parkeringsautomater och inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud.
Göteborgs Stads Parkeringsaktiebolag avser teckna ramavtal, nedan benämnt avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22459000 Biljetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen