Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullstolar, manuella.
Referensnummer: VLL 692-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar manuella rullstolar med tillhörande tillbehör och reservdelar, samt icke fabrikatsbundna tillbehör och reservdelar, till Västerbottens läns landsting, Region Norrbotten och Region Jämtland-Härjedalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Allroundrullstol Vårdarmanövrerad Standard
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allroundrullstol Vårdarmanövrerad Låg
Del nr: 2
Komfortrullstol Vårdarmanövrerad
Del nr: 3
Allroundrullstol Bakhjulsdriven Avancerad
Del nr: 4
Aktivrullstol Bakhjulsdriven
Del nr: 5
Aktivrullstol Bakhjulsdriven Lättvikt
Del nr: 6
Aktivrullstol Bakhjulsdriven Delade Benstöd
Del nr: 7
Komfortrullstol Bakhjulsdriven Aktiv
Del nr: 8
Aktivrullstol Bakhjulsdriven Barn
Del nr: 9
Allroundrullstol Bakhjulsdriven Barn
Del nr: 10
Komfortrullstol Bakhjulsdriven Barn
Del nr: 11
Manuell Rullstol Med Elektrisk Uppresning
Del nr: 12
Icke Fabrikatsbundna Tillbehör Och Reservdelar
Del nr: 13