Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar och sittvagnar.
Referensnummer: VLL 1205-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hjälpmedlen cyklar och sittvagnar med tillbehör och reservdelar till Västerbottens läns landsting, Region Norrbotten och Region Jämtland-Härjedalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Cykel förskoleålder
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 34430000 Cyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Cykel förskoleålder, stabila vågräta fotplattor
Del nr: 2
Cykel tidig skolålder
Del nr: 3
Cykel tidig skolålder, stabila vågräta fotplattor
Del nr: 4
Cykel tonår
Del nr: 5
Cykel tonår till vuxen
Del nr: 6
Sittvagn enkel
Del nr: 7
Sittvagn avancerad
Del nr: 8