470390-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Administration inom företagsverksamhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: skrivarstöd och administrativ projektledning för ansökan av medel från Europeiska regionala utvecklingsfonden (ERUF)
Referensnummer: 2021/3351-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75112000 Administration inom företagsverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Skrivarstöd och administrativ projektledning för ansökan av medel från Europeiska regionala utvecklingsfonden (Eruf)
Linnéuniversitetet söker stöd till våra forskare för dels framtagning av projektansökningar med särskilt fokus på den europeiska regionala utvecklingsfonden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75112100 Administration för utvecklingsprojekt, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen