See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Solavskärmningsprodukter 2
Beskrivning: Vi inbjuder härmed kvalificerade leverantörer att lämna anbud avseende leverans och tjänster kopplade till fasta och rörliga solskydd för våra befintliga byggnader samt vid mindre ombyggnationer. Uppdraget omfattar en helhetslösning där kvalitet, funktion och långsiktighet står i fokus. I åtagandet ingår bland annat: Leverans och nyinstallation av beställda solskyddsprodukter Professionell rådgivning och behovsanpassade lösningar Mätning och projektering Reparationer samt förebyggande och avhjälpande underhåll Demontering av befintliga solskydd Genomförande av mindre projekt inom området Vi söker en samarbetspartner med dokumenterad erfarenhet, hög servicegrad och god förmåga att leverera kostnadseffektiva och hållbara lösningar. Välkommen att ta del av upphandlingsdokumentationen och lämna ert anbud. Vi ser fram emot ett långsiktigt och utvecklande samarbete.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44115900 Solskydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Geografiskt område 1 Falun, Borlänge, Gagnef med bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135076:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39522130 Markiser
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalsförlängningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Geografiskt område 2 Avesta, Hedemora med bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135076:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Geografiskt område 3 Ludvika med bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135076:Lot:3