Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för blommor, buketter och krukväxter.
Referensnummer: 2017/01143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avrop som kommer att ske under avtalstiden gäller snittblommor och blomsterarrangemang. Förfrågan avser blombuketter och blomsterarrangemang i olika formationer för uppvaktning vid födelsedagar och pensionsavgångar osv.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ramavtal för successiva inköp och leveranser av snittblommor, blomsterbuketter, krukväxter och blomsterarrangemang.