470459-2022 - ResultatSverige-Söderköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftupphandling VA/GATA/PARK/FASTIGHET
Referensnummer: UH-2020-139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avseer drift- och underhåll av Söderköpings kommuns va-nät samt Gata, park och fastighet. Upphandling sker som två seprata anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
VA
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se vidare förfrågningsunderlaget i sin helhet.
Gata Park och Fastighet
Del nr: 2