2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjäraccelerator
Beskrivning: Denna upphandling avser 1 st. linjäraccelerator för leverans till verksamhetsområde Onkologi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option serviceutbildning, option utbildning för sjukhusfysiker, samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2023-0023 / 22RS11429
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000