Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal VS-entreprenadtjänster
Referensnummer: HS/2019:133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för VS-entreprenadtjänster som beställaren vid behov avropar med ett kontraktsvärde som uppgår till max 1,5 miljoner kronor. Ramavtalet är indelat i två olika geografiska områden och ramavtal planeras tecknas med totalt två entreprenörer. VS-entreprenadtjänsterna kommer att utföras som totalentreprenad enligt ABT06. Upphandlingen genomförs gemensamt av Huddinge Samhällsfastigheter, Huddinge kommun och Huge Bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Område 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VS-entreprenadtjänster av varierande karaktär inom beställarens fastighetsbestånd i Huddinge kommun. Avser område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
Del nr: Område 2
VS-entreprenadtjänster av varierande karaktär inom beställarens fastighetsbestånd i Huddinge kommun.
Avser område 2 - Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp