470550-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning till personal
Referensnummer: 18-760
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms läns sjukvårdsområdes upphandling av Handledning till personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 0
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80590000 Handledning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen