470665-2019 - ÄndringSverige-Järfälla: Pumpstation för spillvatten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpstation för spillvatten BS ll
Referensnummer: KST 2019/305
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232431 Pumpstation för spillvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar mark- och anläggningsarbeten för uppförande av pumpsump inklusive uppförande av pumpstationsbyggnad, installation av spillvattenpumpar, PLC styrning, rörstråk, el och kraftinstallation samt idrifttagning. I entreprenaden igår även uppförande av mottagningsbrunn