470704-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagsinformation
Referensnummer: Af-2021/0055 6539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av företagsinformation och kreditupplysning avseende företag och organisationer
registrerade i Sverige och Norden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66113000 Kreditgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen