470717-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lyft och Transport
Referensnummer: 21/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande lyft och transport inom Sverige. Kustbevakningen är avropsberättigade via fullmakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare, 60100000 Vägtransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen