470741-2017 - PlaneringSverige-Söderhamn: Trappor
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning för AB Gavlegårdarna, Kristinaplan.
Referensnummer: 7080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44233000 Trappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg planerar att upphandla städning för AB Gavlegårdarna, Kristinaplan. Städning omfattar trapphus och tvättstugor med tillhörande ytor.
Omfattning och tider kan förändras ända fram till att upphandlingen annonseras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44233000 Trappor, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen