470800-2023 - ResultatSverige-Växjö: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Preparatglasskanner
Referensnummer: 23RGK1017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av skanner med tillhörande utrustning till klinisk Patologi. Upphandlingen omfattar även service.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38520000 Skannrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen