470827-2018 - ResultatSverige-Gislaved: Kalkmjöl
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans och spridning av kalk till sjöar, vattendrag, våtmark
Referensnummer: 18-466-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44921210 Kalkmjöl
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och spridning av kalk till sjöar, vattendrag och våtmarker till Gislaveds kommun, Gnosjö kommun, Vaggeryds kommun, Värnamo kommun och Tranemo kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen