Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvarbeten, AB Hultsfreds Bostäder.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för entreprenörer inom kategori golvarbeten för underhålls- och ombyggnadsarbeten i AB Hultsfreds Bostäders fastigheter geografiskt inom Hultsfreds kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45431000 Golv- och plattläggning, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AB Hultsfreds Bostäder har för avsikt att upphandla ramavtal för golvarbeten efter avrop. Ramavtalet omfattar golvarbeten i AB Hultsfreds Bostäders fastigheter geografiskt inom Hultsfreds kommun.