Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av temporärt idrottstält och omklädningspaviljong.
Referensnummer: KSTFU/2017:317
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212225 Byggnation av sporthall
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen genomför en upphandling avseende hyra av temporärt idrottstält och omklädningspaviljong till Runbyskolan. Hyresperioden är 5 år med möjlighet till förlängning därefter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hyra av temporärt idrottstält och omklädningspaviljong
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212225 Byggnation av sporthall, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen