Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Agilt utvecklingsteam
Referensnummer: 2021:4157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolinspektionen söker tre leverantörer som kan leverera ett agilt utvecklingsteam som kontinuerligt ska utveckla och förvalta Skolinspektionens ärendehanteringssystem VIS.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolinspektionen söker en leverantör som kan leverera ett agilt utvecklingsteam som kontinuerligt ska utveckla och förvalta Skolinspektionens ärendehanteringssystem VIS.