470868-2020 - ÄndringSverige-Sollentuna: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsarbeten i Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2020-0235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsentreprenad omfattar mark- och anläggningsarbeten såsom vägar, cykel- och gångbanor, växtbäddar, gräsytor m.m. inom Sollentuna kommun.