470875-2021 - ResultatSverige-Gävle: Juridisk rådgivning och informationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridisk informationstjänst
Referensnummer: LM2021/001246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lantmäteriet har behov av en juridisk informationstjänst, för få åtkomst till basinformation såsom författningstext, lagtexter, förarbeten, domstolsavgöranden, nyhetstjänst, lagkommentarer, myndighetsavgöranden, litteratur/e-böcker och tidskrifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen