470952-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsstöd, analys och IT-forensisk undersökning
Referensnummer: KS2021/241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande tjänster:
* Säkerhetskonsult med kompetens att arbetai kommunal säkerhetsfunktion
* Utbildningar hot och våld
* Jour
* Säkerhetsbesiktningar av fastighet eller bostad
* Bakgrundskontroller/personanalyser
* Resesäkerhetsanalys
* Skydds- och säkerhetssamtal
* Forensisksa undersökningar av digital media
Beställare är Stockholms stads stadsledningskontor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen