Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: 2020/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar upphandlingskonsulttjänster. Uppdraget är att tillhandahålla konsulttjänster avseende behov och frågeställningar som aktualiseras inom ramen för AP7:s upphandlingar. Upphandlingen omfattar följande huvudsakliga områden:
1. Upphandlingsstöd
2. Avropsstöd
3. Upphandlingsrådgivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79111000 Juridisk rådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen