2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad av Björnkärrsgatan 4-6, Ostkupan 16
Beskrivning: Projektet är en totalentreprenad och omfattar renovering och ombyggnation av flerbostadshus inom fastigheten Ostkupan 16. Björnkärrsgatan 4 – 6 i stadsdelen Ryd i Linköping.
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000