Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plåtarbeten
Referensnummer: 18023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261213 Läggning av takplåt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal gällande Plåtarbeten.
Värdet för föregående leverantör de senaste fyra (4) åren uppgick till ca 5 miljoner SEK, detta är då inkluderat material, hjälpmedel och maskiner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261213 Läggning av takplåt, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 50112111 Plåtskadereparationer, 45261900 Reparation och underhåll av tak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen