471003-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Procurement of Global Proxy Voting Service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcurement of Global Proxy Voting Service
BeskrivningGlobal Proxy voting Service
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 66171000 Finansiell rådgivning, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningGlobal Proxy Service
Optioner
Beskrivning av alternativenKan förlängas med 1 år i taget