47104-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SOM-undersökningarna 2021
Referensnummer: EUI 20 045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Göteborgs universitet inbjuder till anbudsgivning avseende SOM-undersökningarna 2021. Uppdraget omfattar genomförandet av den nationella SOM-undersökningen 2021, den västsvenska SOM-undersökningen 2021 samt SOM-undersökningen i Göteborg 2021. Sammantaget omfattar undersökningen utskick till ca 32 000 slumpvis utvalda respondenter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen