471048-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinsk bildbehandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Teleradiologi
Referensnummer: RS 2018-02177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85150000 Medicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bildgranskning, konventionell, CT, MR elektiv och jour.