471053-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial, toners och koperingspapper
Referensnummer: RS/56/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser att upphandla kontorsmaterial, toners och kopieringspapper genom ramavtal. Upphandlingen omfattar:
— Kontorsmaterial
— Toners
— Kopieringspapper
Produkterna ska kunna avropas via en webbhandel som är enkel och pedagogisk. I förlängningen ska Regionens e-handelssystem användas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Kontorsmaterial
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30125120 Toner för fotokopieringsmaskiner, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Toners och kopieringspapper