Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av växter med mera samt skötsel och service
Referensnummer: 2019-00648-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03117000 Växter för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens servicecenter avser att teckna ett ramavtal för hyra av levande växter med tillbehör samt skötsel till myndighetens cirka 120 kontor. Växterna ska ge ökad trivsel och främja en god luftkvalitet. Viktigt är att växterna behåller sitt dekorationsvärde och att de byts ut till en från början likvärdig växt om den förlorar sitt ursprungliga utseende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Nord
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03117000 Växter för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6