471100-2018 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Social omsorg med inkvartering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad Kolla vård- och omsorgsboende
Referensnummer: 18/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser driften av Kolla vård- och omsorgsboende. Vård- och omsorgsboendet ska drivas för personer med stort vård- och omsorgsbehov, både fysiskt och psykiskt.
Uppdraget omfattar stöd i form av service, personlig omsorg och omvårdnad till de boende till och med undersköterskenivå.
I uppdraget ingår även att tillhandahålla samtliga måltider till de boende och städning av lägenheter och lokaler.