471189-2022 - ResultatSverige-Lund: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdsängar
Referensnummer: 2022:02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga behov av vårdsängar, sängryggstöd, läsbord och förhöjningsben till möbler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar, 33192120 Sjukhussängar, 39121200 Bord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen