Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toner och tillbehör 2022
Referensnummer: RS 2022-01346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) samt de VGR ägda bolagen Regionteater Väst AB Org.nr 556609-7837 samt Västtrafik AB Org.nr 556558-5873 inbjuder er att lämna anbud avseende Toner och förbrukningsartiklar (trummor etc. ej papper) till skrivare och MFP-enheter där serviceavtal saknas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30192113 Bläckpatroner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen