Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfall
Referensnummer: 21/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande av insamlat mat- och restavfall från kärl, djupbehållare och containrar. Omhändertagande av grovavfall från återvinningscentral
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511000 Sophämtning, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen