47127-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Engångshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ- och hygienprodukter
Referensnummer: 2021/442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Städ- och hygienprodukter till Sveriges Domstolar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 33700000 Hygienartiklar, 33741100 Handrengöringsmedel, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33741300 Handsteriliseringsmedel, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 33764000 Pappersservetter, 39221120 Koppar och glas, 39221210 Tallrikar, 39240000 Bestick, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen