47128-2022 - ResultatSverige-Avesta: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, ägg Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 2018-000007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
För Avesta, Norberg och Skinnskattebergs kommuner upphandlas skal ägg, Upphandlingen omfattar både konventionella och ekologiska produkter.
Upphandlande myndighet
Avesta Kommun 212000 -2262
Norbergs kommun 212000-2072
Skinnskattebergs kommun 212000-2023
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen