47130-2022 - ResultatSverige-Avesta: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 2019-000125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mejeriprodukter för Avesta, Norberg och Skinnskattebergs kommuner.
Upphandlande myndighet
Avesta Kommun 212000 -2262
Norbergs kommun 212000-2072
Skinnskattebergs kommun 212000-2023
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15511000 Mjölk, 15512000 Grädde, 15540000 Ostprodukter, 15551300 Yoghurt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen