471322-2020 - ResultatSverige-HALLSBERG: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av renhållningsfordon
Referensnummer: 20SKF105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 3 st en-facks baklastande sopbilar för insamling av rest- och matavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen