471336-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Utförandeentreprenad i samverkan - ombyggnation Gamla Kirurgen, Lund
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförandeentreprenad i samverkan - ombyggnation Gamla Kirurgen, Lund
BeskrivningAkademiska Hus söker ett erfaret team för ett ombyggnadsprojekt i samverkan. Projektet har färdigprojekterade systemhandlingar, husets area är ca 4 960 BTA. Uppdraget beräknas pågå till årsskiftet 2027-2028.
Intern identifierare26/98
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000