471350-2019 - ResultatSverige-Kiruna: Motorfordon för särskilda syften
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av 1st treaxlad vakuumsläpvagn(slamsläp)
Referensnummer: 2019-083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av 1st. nytt lastbilssläp med slamtank enligt specifikation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34223300 Släpvagnar, 34223360 Tanksläpvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen