471403-2022 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Patientnära instrument med tillbehör Region Norrbotten
Referensnummer: 20/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar varukorgarna NT-proBNP, CRP, D-dimer, HbA1c, U-alb, U-krea kvot samt Urinstatus.