Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiska skyltar för trafikinformatiom
Referensnummer: 4736/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret i Göteborgs Stad (TK) har för avsikt att upphandla ett ramavtal avseende utrustning för dynamiska skyltar för trafikinformation, bl.a. för information om broöppning vid Hisingsbron, samt associerade tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34924000 Informationstavlor med uppdaterad information, 35261100 Informationstavlor med uppdatering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen